top of page
Working from Home

Jak nie zapomnieć o relacjach, czyli efektywność to nie wszystko! 

 

W jaki sposób zacząć ten artykuł, żeby choć raz od miesięcy udało się uniknąć tych wszystkich pojęć kojarzących się tylko z jednym- wirusem? Ok - poddajemy się - nie uda się ;) 

Ale rzucamy na temat mocniejsze światło.

We wrześniu myśleliśmy już wszyscy, że powoli oswoiliśmy temat i możemy skupić się na odbudowywaniu swojej kondycji: fizycznej, finansowej, swoich biznesów i swoich relacji. Właśnie, relacji!  

Mało ich w naszych analizach wpływu wirusa na gospodarkę czy biznes, mało ich w porannych „Daily” czy co tygodniowych „callach” i w końcu chyba dużo ich w naszych domach, które są biurem, przedszkolem i ciągle jednak strefą komfortu i odpoczynku.  

Stąd też pojawia się pytanie, które zadawaliśmy na łamach @Response Team już w kwietniu (zupełnie nie spodziewając się, że pól roku później będziemy je powtarzać😉, bo nadal będzie aktualne: 
 
Jak nie zwariować?  

Zgłębiając temat i nie powtarzają tego, co mówiliśmy już miesiące temu, do rozmowy zaprosiliśmy WellBeing Institute, czyli ekspertów od tego w jaki sposób wpłynąć na kulturę organizacyjną, żeby pracownicy czuli się zadowoleni i spełnieni, a sama organizacja osiągała swoje cele. 
 

 Agata Pelc, Chief Managing Director z Instytutu, rozmowę z nami zaczęła od wyjaśnienia czym jest 6 obszarów Well Beingu, 

A więc proszę - trochę teorii na starcie.

Tych 6 obszarów to: świadomość, zdrowie psychiczne i fizyczne, relacje, miejsce pracy, systemy i procesy i kultura organizacyjna. Wydaje się, że niełatwo będzie zadbać o nie jednocześnie, więc już na starcie pytanie o priorytety nasuwa się samo. 
Agata mówi jednoznacznie: „Relacje i więzi wydają się teraz najważniejsze do zadbania w naszych organizacjach”.  

 

I właśnie to zdanie dało nam impuls to stworzenia tego materiału i przygotowania krótkiego poradnika właśnie przy współpracy z:  
 

Agatą Pelc, z WellBeing Institute, która opowiedziała nam jakie są skutki zamknięcia w domach na tak długi czas, zarówno z punktu widzenia pracownika, pracodawcy jak i samej kultury organizacyjnej, oraz jak im sprostać. 
 

 

Anną Dziadkowiec, specjalistką od workplace w Nowy Styl, która podzieliła się z nami swoją wiedzą w tematach dotyczycących organizacji domowego biura, oraz potencjalnych następstwach pracowania w nieodpowiednich warunkach.  

A w następnym materiale wraz z psychologiem Sebastianem Szczepanowskim zastanowimy się nad wpływem braku fizycznego kontaktu na nasze relacje i zdrowie psychiczne. 
 

Image by Drew Beamer

Jak zweryfikować motywację kandydata? 

- Jak najlepiej. :)

O determinacji kandydatów do zmiany pracy i wpływie rekruterów na motywację kandydata w oparciu o sytuacje "z życia wzięte" rozmawiają:

- Katarzyna Adamczyk Wróbel, która ma na swoim koncie już tysiące przeprowadzonych rozmów rekrutacyjnych

- Patrycja Siennicka, doświadczona Scrum Masterka rozwalająca na co dzień przeszkody w pracy zespołu rekrutacyjnego @HR|hub

winter 4.jpg
winter 4.jpg

"Musi być dobrze..."

Uderzenie COVID-19 było dla większości z nas zaskoczeniem nie mniejszym niż zima dla drogowców.

 

Niby obserwowaliśmy rozwój wirusa w Azji, niby wiedzieliśmy, że w dobie Globalizacji i podróży między kontynentami zajmującej godziny, a nie dni przeniesienie się wirusa jest banalnie proste… a jednak!

Biznes zaliczył ‘crash-test’, jakiego nie spodziewał się w najbardziej fantazyjnych Business Continuity Planach.

 

Zatem jak wyszliśmy z tego ‘crash-testu’?

Jako biznes, jako Dolny Śląsk, jako biznes na Dolnym Śląsku? 

O tym Patrycja Siennicka i Paulina Kalisz-Friedrich z HR|hub rozmawiały z:

- Magdaleną OkulowskąPrezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławia S.A

- Radosławem Majdą, Dyrektorem Generalnym Collins Aerospace

- Krzysztofem Jarzyną, Dyrektorem Zarządzającym Industrias Alegre

- Arkadiuszem Lupierzem, Head R&D Center of Competence V-Clamps & Straps Oetiker Group

bottom of page